Kráľovská svadba vs. Blahorečenie Jána Pavla II.

Autor: Boris Laurinec | 11.4.2011 o 21:31 | (upravené 11.4.2011 o 22:09) Karma článku: 10,42 | Prečítané:  2401x

29. apríla 2011. Svet zažíva obrovský ošiaľ. Honosnú svadbu princa Williama a jeho snúbenice Kate.Takmer dve miliardy ľudí sú prilepené k televíznym obrazovkám.

Ďalších pol milióna sleduje slávny " balkónový bozk ". V Anglicku je štátny sviatok a pre väčšinu našej planéty je to najsledovanejšia udalosť roka. O 11.00 h. sa začala ceremónia. Zaľúbenci  si v katedrále vravia svoje áno.

Nasleduje odvoz v majestátnom, ozdobenom koči  cez celé mesto do  Buckinghamského  paláca. Dav plný nadšenia a radostného pokriku lemuje ulice. V paláci pokračuje oslava.  Williamova babka, kráľovná Alžbeta II., prijíma hostí z verejného života i súkromného okruhu mladého páru. Večer organizuje princ Charles v roli svokra párty s večerou pre rodinných príslušníkov a najbližších priateľov, kde sa tancuje a zabáva až do rána bieleho.

1.mája 2011. Státisíce, ba milióny pútnikov  naplnili námestie svätého Petra v Ríme.

Vyše miliardy katolíkov  na celom svete a množstvo  nekatolíkov sleduje  cez telemost, priamy prenos zo slávnosti blahorečenia.  Dojatý pápež blahorečí svojho predchodcu. Ján Pavol II. je  povýšený na oltár Benediktom XVI. Svet  sa modlí a vzdáva Bohu vďaku za Karola Wojtylu, neobyčajnú osobnosť. Človeka modlitby, mystika,  mierotvorcu, ktorého si vážili a vážia i neveriaci.

Božiu vôľu plnil do konca, celý svoj život odvážne kráčal cestou viery v úplnom odovzdaní Kristovi skrze Máriu. V posledných rokoch, dňoch i hodinách svojho života sa veľmi dotýkal našich sŕdc a ukázal nám, ako žiť evanjelium utrpenia  a dal nám aj veľkú  lekciu umierania.

Pontifikát Jána Pavla II. zmenil beh dejín sveta a premieňal vedomie i srdcia stoviek miliónov ľudí. Človek s veľkým Č je práve v zástupe všetkých blahoslavených. Modlí sa za nás u Nebeského Otca. Za celý svet.

Čo je podľa Vás najväčšou udalosťou roka? Ako ste sa práve dozvedeli - ja v tom mám jasno.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?