Nečakaný rybársky úlovok

Autor: Boris Laurinec | 26.4.2011 o 20:22 | (upravené 26.4.2011 o 20:40) Karma článku: 3,59 | Prečítané:  970x

Za naším mestom, v príjemnom lesnom prostredí, máme malú chatku so záhradkou. Teraz na jar, keď už je všetko posadené a len sa sleduje, čo skôr vyrastie spod zeme, je tam úplne najlepšie. Menej práce – viac času na posedenie s priateľmi – záhradkármi. Pri vínku alebo opekačke sa rozpráva, klebetí a spomína najlepšie.

O pár úsmevných príbehov, odpočutých alebo vlastných, zažitých na záhradke sa s vami podelím aj v mojich blogoch. Začnem krátkym, minulotýždňovým spomínaním nášho suseda záhradkára.

Vraj, keď bol ešte mladý a pekný, chodieval často rybárčiť. Raz, ako tak lovil a už pocítil, že návnada zabrala, začal úlovok vyťahovať na breh. Keď ho  pritiahol bližšie k sebe, prekvapene spozornel. Nechcel veriť vlastným očiam. Podarilo sa mu totiž na udicu chytiť  dva pekné kapre, zachytené v rybárskej sieti. Pomyslel si, že sa sieť s rybami zrejme  vyšmykla  do vody nevšímavým a alkoholom podguráženým rybárom odvedľa. Nuž čo, ich chyba. Nečakaný úlovok si náš sused vzal domov a prázdnu sieť hodil naspäť do vody. Možno ešte poslúži inému rybárovi, ktorý si ju vyloví aj s peknými kaprami ako on.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?