Máj, máj, máj, zelený, pod (mojím) oblôčkom sadený.

Autor: Boris Laurinec | 29.4.2011 o 17:45 | (upravené 29.4.2011 o 18:05) Karma článku: 3,35 | Prečítané:  869x

Včera pred našu knižnicu, popod moje okná, priniesli pekný a statný strom na stavanie mája, určený pre dôchodcovský klub v našom meste. Skonštatoval som, že starčekovia budú mať čo robiť, aby ich pri jeho stavaní neseklo. Ale asi mi čítali myšlienky pracovníci mestských technických služieb, lebo o pár minút na to priniesli znova menší a tenší strom, respektíve "metlu".

Pevne som dúfal, že tam tie stromy pohodené na tráve vydržia do tridsiateho a deduškovia si už nejaký vyberú, postavia ho, niečo popri tom popijú a veselo si zaspievajú. Dnes ráno prišli na inkriminované miesto znova pracovníci technických služieb, (podotýkam na dvoch vysokozdvižných autách a na jednom traktore) a oba stromy začali pílami orezávať a pripravovať na postavenie.

Popílili, orezali a šup ho znova do áut, traktora a hajde preč. Popravde som ešte nikdy nevidel a nezažil takú enormnú starostlivosť o máje ako teraz. Nepochybujem, že je v našom meste starostlivosť o dôchodcov na  “vysokej úrovni“, ale že im na stavanie mája prinesú dva stromy na výber, je chvályhodné. Poobede však prišlo rozčarovanie z tohto nevšedného zážitku. Znova dobehli chlapi na troch spomínaných tátošoch. Začali dvíhať a nakladať jeden zo stromov na traktor. Chcel som na nich zakričať: “Hej, chlapi, čo to beriete, veď si ešte dôchodcovia zo stromov žiaden nevybrali!“ ale rozmyslel som si to. Možno mali na to dôvod, o ktorom ja vôbec netuším.

Samozrejme vzali na traktor a odviezli kamsi do neznáma ten statnejší a krajší strom. Určite dostali rozkaz ponechať tam pre dôchodcov tú metličku. Veď im bude isto stačiť a je oveľa ľahšia. Deduškovia sa menej spotia a neohrozia svoje staručké boľavé ruky a kríže. Povzdychol som si: “Och, koľká to ohľaduplnosť.“ Čo mne pripadalo miestami ako zo seriálu A je to a frflal som na tých pracovníkov, že míňajú kopec peňazí na benzín, keď len ustavične a nezmyselne behajú hore – dolu, tak ono je za tým všetkým pekný, ohľaduplný dôvod a čin.

Už sa teším na stavanie mája v našom meste a aj pod našimi oknami. Dúfam, že všetko dobre dopadne, strom sa pri stavaní neprelomí, dôchodcovia sa zabavia a že postavený máj v celej svojej “kráse“ vydrží a odolá  po celý mesiac náporom vetra a útokom neprispôsobivej mládeže.

Máj, máj, máj, zelený, pod (mojím) oblôčkom sadený.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?